What's new

Çay Bahçesi

Asıl dingil tanımadığı muhattapının ne konularda bilgi sahibi olup olmadığını bilmeden saçmalayan kişidir. Sözünü ettiği konularda muhattapı kendisine doktora dersi verebilecek seviyedeyken, neyi bilip bilmediğini iddia etmek ancak cahil insana yakışır!

Asıl dingil tanımadığı muhattapının ne konularda bilgi sahibi olup olmadığını bilmeden saçmalayan kişidir. Sözünü ettiği konularda muhattapı kendisine doktora dersi verebilecek seviyedeyken, neyi bilip bilmediğini iddia etmek ancak cahil insana yakışır!

Soz konusu cok bilmis buyuk alime sormak gerekir ki ne diye buralarda harcaniyorsun o buyuk isiginla milleti aydinlatsana ha olmadi sen bunu sunu bilmiyorsun demek yerine karsin da kini aydinlatsana sayin sus kopegi..

@MertKaan VS @DemirkanTR

1sm213sharepopcorn.gif~c100

Karşıdaki insanın öğrenmeye niyeti olsa, ikinci olarak da üslup sorunu olmasa her şey konuşulur ama bu üslupta birisiyle neyi konuşabilirsin ki sağlıklı olarak?

Karşıdaki insanın öğrenmeye niyeti olsa, ikinci olarak da üslup sorunu olmasa her şey konuşulur ama bu üslupta birisiyle neyi konuşabilirsin ki sağlıklı olarak?
bir araba sopa yiyen adamın, daha fazla dayak yememesi için çevredeki insanlar tarafından tutularak uzaklaştırıldığı sırada, tutmayın lan beni demesi. bana çok komik gelmiştir.

@waz

Assume you are 180 cm and 78 kg and
capable doing 100 push-ups without pause and can run 5 km under 30 minutes you could be proud and are real fit.

A bit basics of Win- Tsung and you are prepared for most what could happen.

I began with 14 years Volleyball, later wrestling, then boxing.
I learned that power is not all, mental strength ( forgetting pain) and breath for long running and defensive combat techniques is a must ,
my opponents were sometimes bodybuilders and if they have had the chance they would possibly broke my bones,
but most time after 3-4 minutes real action their muscles were frozen.
The right dosage and mix of muscle building, stretching, running and your favorite combat sport is the optimum.
Of course it depends on age.

Good points bro. I'm a fair bit bigger than the measurements you mentioned. I can run a mile in 6 minutes and go on with pushups, well for a very long time. I like your diverse background in sports. I fought at a very good amateur level in Muay Thai. You're spot on about the muscle bound guys, but that's something I try to avoid, as I train for power.

Cay bahcesini güzel batirdiniz . Insanca dialog etmek isteseydiniz asagilayaci ve küfürlü bir dille bir birinize hitap etmezdiniz. Zaten dakika bir gol bir, bozuk agizla ne zaman görülmüs acaba yapici söylesim?
Bizim milletimizin agzi cok bozuk, ancak burasi youtube comment section degil, hitap seklimize dikkat etmek lazim.

Last edited:
Cay bahcesini güzel batirdiniz . Insanca dialog etmek isteseydiniz asagilayaci ve küfürlü bir dille bir birinize hitap etmezdiniz. Zaten dakika bir gol bir, bozuk agizla ne zaman görülmüs acaba yapici söylesim?
Bizim milletimizin agzi cok bozuk, ancak burasi youtube comment section degil, hitap seklimize dikkat etmek lazim.

Karsindakine kopek diyerek baslarsan bir dialoga ona gore cevap alirsin , Bu arada sen milletin avukatimisin herkesin en az senin kadar dusunecek zeka kapasitesi vardir herhalde ? Birakda onlar cevap versin sen degil verecek cevabin yoksa her zaman , ama o benim sekerimi aldi gibi mizmizlanmalar olur olacaktir da iste buna bizim oralarda kustum oynamiyorum denir ..

Kimsenin milletvekili degilim. Ama buradaki Türkler arasindaki iyi ortami telef ediyorsunuz, siimis sunnimis, alevimis suymus buymus. Burada dini ögretmeye gelmis sanki halk, o konulari konusmak istiyorsaniz gidersiniz dini forumlara, burayi ihlal etmezsiniz. Herkezin inanci kendisini, saygiyi ögrensek kimse sen susun busun diye bir birine girmez heral. Hepimiz Türküz ve vatanimiz icin canimiz feda. Araplar olsun Iranlilar olsun Ruslar Amerikalilar olsun bizim topraklar icin bir damla kan dökmez. Bendede Allah korkusu var, diger tarafi düsünemeyecek kadar aptal degilim, ancak Allah ile bu benim aramda, kimseye ders verecek gibi yasadigimida sanmiyorum, sanan varsa, bir siniva ceksin kendisini bence :)
Ortami yumusatalim :)
52709b0346a2b23ad23c4ac39767fa0b.jpg

Last edited:
Din ne alaka ? kapasitenize koyim takla atin amk Osmanli dusmani degilim ne kadar osmanli senin ceddinse benim daha cok ceddimdir emin ol :) ama osmanli safaviden daha cok Turk milletine zarar vermistir. Dinci meshepci amac guderseniz got olmaya mahkumsunuz . Siz vahabimisiniz amk selefimi ne siniz amk meshepcilik cukuruna cukurlarinda geziyorsunuz ha bana pers kopegi diyen arabin pipinsinden dusmus orumcek kafali ben senin gibi devsirme cocugu degilim ha dogru bazilariniz anadolu hain ama rumeli devsirmeleri cok iyi diyor oda baska konu tabi , osmanlidan beri bu arap kafalilarin nedense Turklukle alip veremedigi var .

Din dusmani ne alaka osmanli kim ki osmanliyi elestirince din dusmani oluyormusunuz ?

Senin temsil ettigin Osmanli görüsü sadece bir Alevinin görüsünü yansitiyor. 12 imamci Sefevi devletini kuran, Yavuz'un savastigi persli shah'i gelip burda Osmanli dan daha Türk'dur demen tam bi komedi.

Göndermis oldugun sacma sapan siirler sanki tüm osmanliyi temsil ediyor. Sen bir tane Türklere karsi siir buluyorsan ben 1000 tane Türkleri öven siir bulurum Osmanli'da.

Sahte "hadis" lerle Islami gelip burda yanlis bi sekilde temsil edemezsin.

Senin temsil ettigin Osmanli görüsü sadece bir Alevinin görüsünü yansitiyor. 12 imamci Sefevi devletini kuran, Yavuz'un savastigi persli shah'i gelip burda Osmanli dan daha Türk'dur demen tam bi komedi.

Göndermis oldugun sacma sapan siirler sanki tüm osmanliyi temsil ediyor. Sen bir tane Türklere karsi siir buluyorsan ben 1000 tane Türkleri öven siir bulurum Osmanli'da.

Sahte "hadis" lerle Islami gelip burda yanlis bi sekilde temsil edemezsin.

Ne diyon aga ne sahtesi ne gercegi sorun mu var kafanizda ve ben alevi degilim olsam ne olurdu ?

12 imamciysa nolmus ? sanane milletin inancindan ? azerbaycan turkleri sah ismaili atasi kabul eder ozaman azerbaycan Turkleride fars sahina tabidir olemi ?

Alevi sunni akpli degil diye milleti ayristirmakdan ne zaman vazgececeksiniz? Evet reis sah ismailin devletini ilk kuruldugunda osmanlidan daha Turktur.

ozaman bana 1000 tane osmanlidan Turkleri oven siir goster gostermezsen tayib in dedigi gibi mufterisin ha ittihad ve terakki zamanindan olmamasi rica olunur ..

Last edited:
Bir özelliği de yalancılık! Kim kime küfretmiş, geriye doğru okuyanlar gayet rahat görebilir. Şah İsmail Pers köpeğidir. Yavuz tarafından haddi bildirilmiştir. Allah Yavuz'dan razı olsun ki, o olmasaydı biz de takiyyeyi, yalancılığı, sahtekarlığı ibadet olarak kabul eden uyduruk Pers dinine döndürülecektik Şah İsmail ve tayfası tarafından.

Gelmiş bana dilimizdeki Farsça kelimelerden, Osmanlı padişahlarının Farsça yazılarından filan bahsediyor! Sanki ben bir ırk olarak Perslerden nefret ediyorum! Otursunlar adam gibi yerlerinde "senin dinin sana, benim dinim bana" der geçerim ama adamlar iki dakika rahat durmuyor ve sürekli müslümanlara yönelik tuzak kuruyorlar. Kimin halife olacağına dair bir siyasi anlaşmazlığa dini sos katarak 14 asırdır süregelen aptalca bir kini devam ettiriyorlar! Siyasi anlaşmazlıktan paralel bir din oluşturuyorlar!

Osmanlı'ya Türk düşmanı derken, İran'ın dinini bile alacak kadar Pers sevdalısı bir hanedanı Türk oğlu Türk diye övüyor! Ne yaman bir çelişki!

Hepimiz Osmanli'nin devamiyiz. Eger Osmanli kotuyse, Osmanli Turklukten uzaklasmissa , hepimiz kendi koklerimizden suphe etmeliyiz. Hic bir TC vatandasi Osmanli gercek Turk degil, ama ben gercek Turkum iddiasinda bulunamaz. Osmanlidaki butun karisikliklar kendisinede sirayet etmistir. Kimse kendini Turklugun ornek DNA'sina sahip hissetmesin.
Anadolu Turkleri'de, digerleride. Burada 1000 yillik bir Anadolu Kulturu var. 1000 yildir Anadoluda konusulan Turkce var. Bu topraklarda yasayan insanlari dolayli yoldan tohmet altinda birakirken , neden hala buralarda 1000 yildir Turkce konusuldugunuda aciklamaniz gerekir. Adama sorarlar tamam biz Turk degiliz, madem Turklerin cikis yeri Otuken, neden Tatarlar,Ozbekler,Kirgizlar,Turkmenler ve Uygurlar cekik gozlu, o zaman gercek Turkler cekik gozlu olmak zorunda, o zaman Azeriler neden cekik gozlu degil?
Lutfen yasadiginiz topraklarin kulturunu yok saymayin . Yurtdisinda baska bir devletin ve miletin egemenligi altinda yasarsaniz vataninin ne demek oldugunu daha iyi kavrarsiniz.

Latest posts

Back
Top Bottom