What's new

Hakkari'de çatma: 8 askerimiz ehit oldu

Status
Not open for further replies.
the guy in the video tells us what we have already known, in turkey there is always one person who is popular and has a political party, it is like starting a business and open a store; but the popular guy(political party) never lives more than his political career( i mean popularity) or lifetime, which also shows us how developed the democracy is in turkey; so this akp will never live more than her current leader, like A. Menderes, T.Özal or B. Ecevit; so the guy in the video should know that one day the eyes shut, the ears deaf to the reality and the results of the policies that akp follow will come to realization, even still some of them keep being so, some members of akp will be brought to the court; even they are dead at that time, their sons or relatives will still be brought to the courts; among one of many similar examples, people still wonder how a very young person could buy a ship... it is not a prophecy, if we look at todays courts and who is in trial and in jail; it will not be suprised to see the leader of akp in trial; the only thing is to wait; they could try to change the system in turkey and try to make the leader of akp sultan-like ''president'' of turkey, but still they cannot get away from the courts.

Regards.

şehitler üzerinden siyaset yapan kadar daha büyük şerefsiz yoktur.

Şehitler üzerinden siyaset yapmak adiliktir. Ama pasif kalıp kandile kara harekatı emrini vermeyen irade de bir o kadar adidir.

Senin neci, neye, ne boka hizmet ettiğini bilmiyorum ama, şehitler konusuna bu tür mesajlar atma. Aşağılık köpek, itlik yapma.

Last edited by a moderator:
Şehitlerimize veda

DAMATLIĞIYLA UĞURLANDI
Konya Ilgınlı şehit Piyade Kıdemli Çavuş Ali Gümüş'ün 1 Temmuz'da evleneceği nişanlısı Havva Şenyurt şehidin damatlığın üzerine takacağı kırmızı şalı omuzlarına alarak ''Alim, Alim, gül Alim, gitti gelmedi'' diye ağıt yaktı. Şehidin 13 yaşındaki kardeşi Ahmet giydiği asker şapkası ile ağabeyinin cenazesinin bulunduğu ambulansa selam verdi. 5 bin kişinin katıldığı törende şehidin tabutunun üzerine damatlığı ve kullandığı asker kepi konuldu. Dayısı Süleyman Yetkin, yeğeninin son konuşmasında "Düğüne gelemezsem siz düğünümü yapın, ben internet kanalıyla düğüne katılırım. Daha sonra gelirim demişti" dedi. Yetkin, "Yeğenim Tekirdağ'da görev yapıyordu. Geçici görevle Hakkari'ye gitmişti. Şehit olduğu gün ise doğu görevi tamamlanacaktı. Sabaha karşı 05.00 sıralarında içime bir his doğdu ve cep telefonundan tekrar aradım. Telefona komutanı çıktı. Ali'nin Diyarbakır'a gittiğini cep telefonunu ise birlikte unuttuğunu söyledi. Geri planda gürültüler geliyordu. Ama ben bu cevaba inanmadım. Bu kez yanında görev yapan ve daha önceden tanığım Konyalı er Samet Bütün'ü aradım. O telefona çıktı ve 'Dayı başımız sağ olsun' dedi. Telefon konuşması hemen kesildi. Yeğenimin şehit olduğunu hiç kimseye söyleyemedim. Sabah saatlerinde de hem yeğenimin hem de o telefon konuşmasını yaptığım Samet Bütün'ün şehit olduğu haberleri ulaştı" diye konuştu.

KONYA: OĞLUNUN TABUTUNU TAŞIDI
Şehit er Samet Bütün yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla Konya'da son yolculuğuna uğurlandı. "Ne mutlu bana şehit annesiyim. Ciğerim yangın yeri, ama ağlayıp da kimseyi güldürmeyeceğim. Kimse de ağlamasın" diyerek gözyaşlarını içine gömen acılı anne Fadime Bütün, "Ben de taşıyacağım kuzumu'' diyerek oğlunun tabutunun taşınmasına yardım etti. Acılı baba Şevket Bütün, oğlunun şehit olduğunu televizyondan öğrendiğini belirterek, "Arkadaşlarım oğlumun şehit olduğunu duymuş ama bana söylememişler. Ama ben televizyondan öğrendim. 10 dakika sonrada Garnizon Komutanlığı'ndan komutanlar gelip, haber verdi. Son konuşmamızda oğlum temelli gelirim derken, cenazesi geldi.''

TRABZON: 8 BİN KİŞİNİN KATILDIĞI TÖRENİN ARDINDAN BAKAN PROTESTO EDİLDİ
Piyade Onbaşı Ali Yasin Erosmanoğlu için Trabzon'da düzenlenen törene 8 bin kişi katıldı. Şehidin cenazesinin hastane morguna getirildiği sırada tabutu gören baba Ali Sait Erosmanoğlu şekeri çıkınca fenalaşıp hastanede müdahale edildi. Anne Nurten Ertosmanoğlu tabuta kapanıp, "Ben yollarını bekliyordum sen böyle mi evine dönecektin güzel oğlum" diye feryat etti. Şehidin cenaze törenine İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin de katıldı. Törenin ardından camiden yaklaşık 50 metre uzaklıktaki makam aracına yürüyerek giden Bakan Şahin'i aniden yuhalamaya başlayan kalabalık, "Burada ne işiniz var, dağa gidin" ve "Apo'yu evinize alın" diye bağırmaya başladı. Öfkeli kalabalık içinden Bakan Şahin'e pet şişe ve bozuk para atanlar olduğu gözlenirken, polis Bakan'ı kendisine tahsis edilen makam aracına bindirdi. Bu sırada birkaç kişinin tekme savurmaya çalıştığı araç hızlı bir şekilde olay yerinden uzaklaştırıldı.

SAMSUN: ŞEHİDİ 9 AYLIK BEBEĞİ VE 20 BİN KİŞİ UĞURLADI
Samsunlu şehit er Umut Bulut'un künyesini takan eşi Özlem Bulut, "Teröristler bizi izliyor biliyorum. Bizi yıkamadılar. Ağlamayacağım. Onlar benim Umut'umu nasıl alnından tek kurşunla vurduysalar oğlum da onları vuracak" dedi. Özlem Bulut, 9 aylık bebeği Selçuk Umut'u da kucağına alarak şehit eşinin tabutuna sarıldı. Fotoğrafını öpüp "Oğlun intikamını alacak" dedi. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın da katıldığı cenaze törenine yaklaşık 20 bin kişi katıldı. Kalabalık arasından bir kişi, Bakan Suat Kılıç'a, "Bakanım Apo'yu asın" diye bağırdı.

KÜTAHYA: ANNE, ŞEHİT OĞLUNU ASKER SELAMIYLA KARŞILADI
Kütahya Gedizli şehit er Mustafa Türkmen'in annesi Elmas Türkmen, son kez baba ocağına getirilen oğlunu asker selamı vererek, "Mustafa'm onları sevindirmeyeceğim. Dimdik ayaktayım. Sen askere giderken bana asker selamıyla veda etmiştin, ben de seni asker selamıyla karşılıyorum" dedi.

GİRESUN: AĞABEYİNİ KÜNYESİYLE UĞURLADI
Giresunlu piyade er Yaşar Doymuş, Tirebolu ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. 2 kilometre boyunca kortej eşliğinde getirilen şehit cenazesinin arkasında yürüyen anne Kader Doymuş güçlükle ayakta dururken, oğlu Muhittin Doymuş kendisine destek oldu. Doymuş'un kardeşinin askerlik künyesini boynuna takması dikkat çekti.

MERSİN: MİLLETVEKİLİ SAKIK'IN AKRABASI OLAN ŞEHİDİN CENAZESİNDE AKP'Lİ KADIN VEKİL ÖN SAFTA NAMAZ KILDI
BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık'ın köylüsü ve uzaktan akrabası olan Piyade Onbaşı İsa Sayın'ın cenaze namazını AK Parti Mersin Milletvekili Çiğdem Münevver Ökten ön safta kıldı. Ökten'in gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, şehidin köylüsü ve uzaktan akrabası olduğunu belirterek, "Ama benim için hepsi birer İsa. Babasını sabah arayıp başsağlığı diledim. Yaşananlardan büyük üzüntü duyuyoruz. Temennimiz başka kişilerin hayatını kaybetmemesidir" dedi.

@cracker. You've been contuniously insulting people in this forum. You have never contributed with anything so far. it's time for you to buzz off. You have been reported.

@Baybars Han
This men have died because of some peoples's political decisions and interests. Soldiers make the fighting but politicians make the decisions therefore they are responsible for soldiers' lives. People have every right to criticize.

I said "If this operation was started before PKK attack this eight men could still be alive" my arguement still stands.

en acı anımızda hep aynı köpekler çıkıp ileri geri konuşuyorlarya, bana en çok koyan da bu oluyor.
adamlar resmen resmen fırsat kolluyor sanki, şehit olsada biraz relam yapsak diye.

bunu yapınca ne geçiyor elinize ? şehitler geri geldimi, acıyan yürekler ferahladımı, terörü bitirdinizmi ?

ya git işine ne seninle ilgisi yok, sen ne yaptığının ve kime hizmet ettiğinin farkında bile değisin, copy pasteci.

az biraz vicdanı olan, insan olan bunu bu zamanda yapmaz, ama bu şerefsizler her seferinde yapıyor.

ya git işine ne seninle ilgisi yok, sen ne yaptığının ve kime hizmet ettiğinin farkında bile değisin, copy pasteci.

az biraz vicdanı olan, insan olan bunu bu zamanda yapmaz, ama bu şerefsizler her seferinde yapıyor.
Bunun vicdanla bir alakası yok ortada bir durum var ve bu durumdan çıkartılması gereken bir takım dersler var duygusallaşıp ona buna küfretmeniz benim yaptığımdan daha saygıdeğer bir davranış değil gidin bir aynaya bakın crackerda sende.

neden lanet türk yazma beyler.
Ben burada bir şey anlamak diye.
Ne yazmak anlamında (suçu google) yapmaz eğer beni suçlama

there was a video i once saw (filmed from below the fuselage of a TuAF F-16)

it was filmed along the border with northern Iraq; PKK guy was firing an AK in the air thinking one of his bullets would actually hit the plane. You see the muzzle flash, and i'm sure the pilot was pissing in his flight suit laughing at the failed attempts.

we have our own insurgency problems....we feel your pain. Together lets destroy the enemies of our countries.

neden lanet türk yazma beyler.
Ben burada bir şey anlamak diye.
Ne yazmak anlamında (suçu google) yapmaz eğer beni suçlama

epic google fail brah... :cheesy:

Status
Not open for further replies.

Pakistan Affairs Latest Posts

Back
Top Bottom