What's new

Cameras installed in domestic UAVs too heavy

Turkey should buy our cameras...They are much better. they are resistance to sand.

Oooo that's a good one. Sand resistant.

Dear Bedouin stop trolling and post something usefull instead of trying to fill your post account.

and here is the news from todayszaman

Firma darboğaza girdi, 'kirpi' üretimi durdu

Gündem Firma darbo

in brief zamans claim was refuted by Undersecretary for Defense Industries Murad Bayar

ŞİRKET SÖZLÜ TEMİNAT VERDİ
Bayar ayrıca, şirket yönetimi ve bağlı olduğu grupla yoğun bir görüşme içinde olduklarını belirterek "Oraya söylediğimiz şu; ’Tabii ki ticari sorunlar her zaman yaşanabilir ticaret dünyasında doğaldır. Ama askeri bir projede, savunma projesinde görev alan sanayimizin sorumlulukları bunun biraz üzerindedir.’ Sektöre katılan sanayi kuruluşlarına bu mesajları her zaman veriyoruz. Savunma sanayiine üretim yapılıyorsa bu artık sadece ticari gayelerle yapılan bir faaliyet olamaz, bu şekilde bakılması gerekiyor. Burada önemli olan silahlı kuvvetlerin ihtiyacının karşılanması, askerimizin güvenliğinin sağlanması. Burada bize şirket ve grup seviyesinde sözlü olarak teminatlar veriliyor, bu sorunun aşılacağı, gerekli çalışmaların yapıldığı yönünde. Biz de ümit ediyoruz ki kısa bir zamanda sorun aşılacak" diye konuştu.

Not: bahsi geçen bağlı olduğu grup ''çukurova holding'' ki kendileri Turkcell in de hisedarıdırlar.

'Kirpi' teslimat

I need to write this in Turkish, sorry folks;

Quasar ilk basta ne demistin Kirpi ile habere BS degil mi? Ve hemen damgalamistin niye cunku haberi yapan zaman yada Today`s zaman. Peki sonradan verdigim haberin icerigine baktiginda Bayar`in soyledikleriyle haberin soyledikleri arasinda ne fark var? Bayar sadece uretim durmadi diyor ki bu kendi icersinde celiskili eger durmadiysa uretim boya icin beklenilmiyorsa nerde bu kirpiler kardesim? Niye 1 yildir teslim edilmedi? (boyle gecikmeler olabilir ama bunu o yuzden sormuyorum) Zaten Murad Bayar`da firmanin dar bogazdan gectigini mali sikintisi yuzunden kirpileri teslim edemedigini belirtiyor. Yani zaman ne yazmissa onu kabul ediyor. Tek soyledigi fark uretimin durmadigi ki onun icinde sorumu sordum.

Ben zaman`in yada Today`s zaman in avukatida degilim sadece vurgulamak istedigim bizden farkli dusunen kisilere karsi kendimizin dunya gorusu ideolojisi yuzunden hemen kulp takip yaptigi haberi arastirmadan karalamanin yanlisligini gostermekti. Ki bugunlerde gelen onlarca sehit haberi hepimizi kahrediyor ve ozellikle ihmal ve vurdumduymazliktan kaynaklanan olumler acimizi dahada derinlestiriyor. O yuzden ben bu ve benzeri haberlerin toplum yararina oldugu kanisindayim.uzerlerinde baski olsunki biran once teslim etmeleri gereken kirpileri teslim etsinler. BMC nin Karamehmet`e ait olmasi ekonomik sorun yasamayacagi anlamina GELMEZ. Hatirlatirim Karamehmet`e bagli enerji sirketi Ankara ozellestirmesini almis ancak odemeyi yapamamisti ve ihale iptal edilmisti yatirdiklari 100 milyon dolar teminatta yanmisti. O yuzden diyorum ki on yargili olmayalim. yapilan her haberi bunlar sucu bucu diye degil ulkemizin menfaatine mi degil mi diye bakalim. Kimse sizden adi gecen gazteyi yada kisileri sevmenizi beklemiyor. Ama surasi kesin bu vatan hepimizin ve birlikte kardesce ve huzur icinde yasamak icin birbirimizi anlamamiz ve anlayis gostermemiz gerekli. Neyse cok uzadi yazim, insallah bir an once Kirpiler teslim edilir ve ANKA icin gerekli yeni motor bulunur ve terorle mucadelede askerimize polisimize katki saglar.

Selamlar

Latest posts

Back
Top Bottom