What's new

Iranian Chill Thread

آبی این چند خط و بخون من اصلا حزب واللهی نیستم مسلمونم نیستم. می دونم توام ایران و دوست داری می خوای کشورت پیشرفت کنه و این حرفا منم قبلا مثل تو بودم می گفتم این چه کشوریه؟ این چه حکومتیه؟ چرا ما باید دین عربایی که به ما حمله کردن و داشته باشیم؟ تا این که رفتم مطالعه کردم و تحقیق کردم یه چیزایی گیرم اومد. تا حالا با خودت فکر کردی چرا 90 درصد مسلمونا سنی هستند فقط ما شیعه هستیم؟ داستانش این پایین تو ویدئو هست دیگه من نمی گم. میدونستی ما چرا عمر کشون داریم؟ من یادمه قبلا به ما می گفتن چون عمر در و کوبیده تو پهلو فاطمه زهرا ما از مرگش خوشحالی می کنیم ولی جواب اصلی اینه که زمان این عمر حرومزاده به ایران حمله شد.خلاصه ایرانی ها در زمان صفویه این فرقه شیعه رو به وجود آوردن که باعث وحدت ایرانیها شد و از اون موقع دارن پدر این عربا رو در میارن فقط کافیه نگاه کنی ببینی چه تفرقه ای بین عربا انداختیم با این بازی سنی و شیعه دارن همدیگرو می کشن اصل دین اسلامم همین مال سنی ها و وحشی های داعشیه.
در ضمن قاتل عمر بی ناموس یک ایرانی به اسم پیروز نهاوندی (ابو لولو) بوده که مقبرش در کاشان است این سنی ها قبلا گفتن که اگه شما مسلمونید پس مقبرش و خراب کنید ولی رژیم به قول شما (ملاها) این کارو نکردن
پیروز نهاوندی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
شاید با خودت بگی دیگه الان ما دیگه باید بیخیال عربا باشیم و برگردیم به رسم و رسوم ایرانی به ماچه؟ در سیاست یک اصل است که می گه اگه تو با دیگران کاری نداشته باشی اونا با تو کار دارن وما در تاریخ دو بار با عربا کاری نداشتیم ولی هر دوبار ضربه خوردیم یکی زمان ساسانیها (جنگ قادسیه
ویکی هم زمان شاه که باعث جنگ ایران وعراق شد الان نگاه کن چنتا کشور زیر سلطه ایران هستند همه این ها هم به وسیله ایدئولوژی شیعه کردیم نمی تونیم بگیم ما پرشین هستیم و تو اون عربا نفوذ کنیم(البته تغیر زبان ورسم ورسوم و فرهنگشون تو سالهای طولانی ممکنه واینکارم میکنیم
ختم کلام یه بزرگی میگه دین وسیله ای برای کشور گشایی است ما هم داریم با ایدئولوژی شیعه همین کار و میکنیم

اینم همون بچه حزب واللهی ها و ملاهایی که تو میگی برن کشته بشن دارن واسه قهرمان ما ایرانیهه عزاداری میکنن

به نام پرودگار جان و خرد
درود

پیروز نهاوندی همان کسی است که عمربن الخطاب ملعون رو به هلاکت رسانده است.

اعراب به او فیروز ابولولو میگفتند زیرا او دختری به نام مروارید داشت و مروارید در زبان عربی یعنی لولو و ابولولو یعنی پدر مروارید.

او یکی از قهرمانان تازی ستیز ایرانی است.که قتل عمر توسط او اندکی مرهم بر زخم تصرف ایران به دست اعراب میگذارد.
این دلاورمرد ایرانی یکی ازسربازان شجاع تحت فرماندهی رستم فرخزاد بود که در جنگ بین ایران و روم بدست رومیان اسیر شد

سپس هنگامی که اعراب تازی به روم یورش بردند پیروز باری دیگر اسیر شد منتها این بار بدست تازیان.
پیروز مردی بود قوی هیکل،بسیار خوش چهره،و روشن بین بود. وآشنا به تمام فنون و مهارت های روزگار
اوغلام یکی از مریدان عمر به نام مغیره بن شیعه شده بود.
روزی مغیره بن شیعه نامه ای به عمر نوشت و از او خواست که پیروز به مدینه بیاید و مردم مدینه را با فنون و علوم منحصر به فرد خودش آشنا کند.و عمر هم با اینکه ورود هر غیر عرب را به مدینه ممنوع کرده بود اجازه ورود پیروز را به مدینه داد.

روزی پیروز به سوی عمر میرود و عمر از او می پرسد که تو چه مهارتهایی داری و پیروز در پاسخ به عمر میگوید من به فنون درودگری،نقاشی،کنده کاری و آهنگری تسلط دارم.

عمر به پیروز میگوید که من شنیده ام تو توانایی ساخت آسیابی را داری که می تواند گندم را آرد کند.آیا میتوانی چنین آسیابی را برای من بسازی.؟
پیروز گفت آری اگر زنده باشم چنین آسیابی را برای تو بنا کنم که تمام مغرب و مشرق زمین از آن سخن گویند.

عمر از این سخن پیروز هراسان شد و گفت این مرد مرا به جان خود بیمناک کرد.
نوشته اند وقتی که اسیران ایرانی را دسته دسته به مدینه میبردند پیروز نهاوندی ایستاده بود و به اسیران می نگریست.کودکان خوردسال را که در بین این اسیران بودند دست بر سرهاشان میکشید و میگریست و میگفت عمر جگرم را خورد.بدین ترتیب پیروز که یک سرباز شجاع و میهن پرست ایرانی بود تصمیم به تلافی و قتل عمر را گرفت
قتل عمر دوسال بعد از جنگ نهاوند صورت گرفت.
در سپیده دم ماه ذی الحجه عمر که به عنوان امام جماعت در حال خواندن نماز بود پیروز وارد مسجد شد و بوسیله خنجر حبشی که دارای دوسو بود شش ضربه ی کاری بر پیکر نحس عمر وارد آورد و عمر از طریق یک ضربه که به زیر ناف او وارد شد بود و بسیار سهمگین و عمیق بود به هلاکت رسید.
پیروز بعد از این واقعه از مسجد گریزان شد و به هرمزان که یکی از سرادارن سپاه ایران بود پناهنده شد.سپس پیروز به عراق رفت و در نهایت رهسپار کاشان شد و در همانجا دار فانی را بدرود گفت.
بعد از مرگ عمر پسرش عبیدالله سه نفر را به شهادت رساند یکی از آنها هرمزان بود که در قتل عمر با پیروز همدست بود دیگری حنیف که عبیدالله به او مزمون بود و دیگری هم مروارید دختر پیروز.
بدین ترتیب ایرانیان کینه ی ضربتی را که از دست عمر در قادسیه،جولاء و نهاوند دیده بودند در مدینه از او بازستاندند ونیز در هرشهری که مورد غارت و دستبرد عربان میگشت،ناراضیان تا آنجا که ممکن بود،در می ایستادند و تا وقتی که به کلی از دفاع و مقاومت نومید نشده بودند در برابر فاتحان که به رغم سادگی سپاهیانه رفتاری تند و خشن داشتند سر به تسلیم فرود نمی آوردند.

نامت جاودان و یادت گرامی پیروز...........
@Abii

آبی این چند خط و بخون من اصلا حزب واللهی نیستم مسلمونم نیستم. می دونم توام ایران و دوست داری می خوای کشورت پیشرفت کنه و این حرفا منم قبلا مثل تو بودم می گفتم این چه کشوریه؟ این چه حکومتیه؟ چرا ما باید دین عربایی که به ما حمله کردن و داشته باشیم؟ تا این که رفتم مطالعه کردم و تحقیق کردم یه چیزایی گیرم اومد. تا حالا با خودت فکر کردی چرا 90 درصد مسلمونا سنی هستند فقط ما شیعه هستیم؟ داستانش این پایین تو ویدئو هست دیگه من نمی گم. میدونستی ما چرا عمر کشون داریم؟ من یادمه قبلا به ما می گفتن چون عمر در و کوبیده تو پهلو فاطمه زهرا ما از مرگش خوشحالی می کنیم ولی جواب اصلی اینه که زمان این عمر حرومزاده به ایران حمله شد.خلاصه ایرانی ها در زمان صفویه این فرقه شیعه رو به وجود آوردن که باعث وحدت ایرانیها شد و از اون موقع دارن پدر این عربا رو در میارن فقط کافیه نگاه کنی ببینی چه تفرقه ای بین عربا انداختیم با این بازی سنی و شیعه دارن همدیگرو می کشن اصل دین اسلامم همین مال سنی ها و وحشی های داعشیه.
در ضمن قاتل عمر بی ناموس یک ایرانی به اسم پیروز نهاوندی (ابو لولو) بوده که مقبرش در کاشان است این سنی ها قبلا گفتن که اگه شما مسلمونید پس مقبرش و خراب کنید ولی رژیم به قول شما (ملاها) این کارو نکردن
شاید با خودت بگی دیگه الان ما دیگه باید بیخیال عربا باشیم و برگردیم به رسم و رسوم ایرانی به ماچه؟ در سیاست یک اصل است که می گه اگه تو با دیگران کاری نداشته باشی اونا با تو کار دارن وما در تاریخ دو بار با عربا کاری نداشتیم ولی هر دوبار ضربه خوردیم یکی زمان ساسانیها (جنگ قادسیه
ویکی هم زمان شاه که باعث جنگ ایران وعراق شد الان نگاه کن چنتا کشور زیر سلطه ایران هستند همه این ها هم به وسیله ایدئولوژی شیعه کردیم نمی تونیم بگیم ما پرشین هستیم و تو اون عربا نفوذ کنیم(البته تغیر زبان ورسم ورسوم و فرهنگشون تو سالهای طولانی ممکنه واینکارم میکنیم
ختم کلام یه بزرگی میگه دین وسیله ای برای کشور گشایی است ما هم داریم با ایدئولوژی شیعه همین کار و میکنیم

اینم همون بچه حزب واللهی ها و ملاهایی که تو میگی برن کشته بشن دارن واسه قهرمان ما ایرانیهه عزاداری میکنن

به نام پرودگار جان و خرد
درود

اعراب به او فیروز ابولولو میگفتند زیرا او دختری به نام مروارید داشت و مروارید در زبان عربی یعنی لولو و ابولولو یعنی پدر مروارید.

او یکی از قهرمانان تازی ستیز ایرانی است.که قتل عمر توسط او اندکی مرهم بر زخم تصرف ایران به دست اعراب میگذارد.
این دلاورمرد ایرانی یکی ازسربازان شجاع تحت فرماندهی رستم فرخزاد بود که در جنگ بین ایران و روم بدست رومیان اسیر شد

سپس هنگامی که اعراب تازی به روم یورش بردند پیروز باری دیگر اسیر شد منتها این بار بدست تازیان.
پیروز مردی بود قوی هیکل،بسیار خوش چهره،و روشن بین بود. وآشنا به تمام فنون و مهارت های روزگار
روزی مغیره بن شیعه نامه ای به عمر نوشت و از او خواست که پیروز به مدینه بیاید و مردم مدینه را با فنون و علوم منحصر به فرد خودش آشنا کند.و عمر هم با اینکه ورود هر غیر عرب را به مدینه ممنوع کرده بود اجازه ورود پیروز را به مدینه داد.

روزی پیروز به سوی عمر میرود و عمر از او می پرسد که تو چه مهارتهایی داری و پیروز در پاسخ به عمر میگوید من به فنون درودگری،نقاشی،کنده کاری و آهنگری تسلط دارم.

عمر به پیروز میگوید که من شنیده ام تو توانایی ساخت آسیابی را داری که می تواند گندم را آرد کند.آیا میتوانی چنین آسیابی را برای من بسازی.؟
پیروز گفت آری اگر زنده باشم چنین آسیابی را برای تو بنا کنم که تمام مغرب و مشرق زمین از آن سخن گویند.

نوشته اند وقتی که اسیران ایرانی را دسته دسته به مدینه میبردند پیروز نهاوندی ایستاده بود و به اسیران می نگریست.کودکان خوردسال را که در بین این اسیران بودند دست بر سرهاشان میکشید و میگریست و میگفت عمر جگرم را خورد.بدین ترتیب پیروز که یک سرباز شجاع و میهن پرست ایرانی بود تصمیم به تلافی و قتل عمر را گرفت
در سپیده دم ماه ذی الحجه عمر که به عنوان امام جماعت در حال خواندن نماز بود پیروز وارد مسجد شد و بوسیله خنجر حبشی که دارای دوسو بود شش ضربه ی کاری بر پیکر نحس عمر وارد آورد و عمر از طریق یک ضربه که به زیر ناف او وارد شد بود و بسیار سهمگین و عمیق بود به هلاکت رسید.
پیروز بعد از این واقعه از مسجد گریزان شد و به هرمزان که یکی از سرادارن سپاه ایران بود پناهنده شد.سپس پیروز به عراق رفت و در نهایت رهسپار کاشان شد و در همانجا دار فانی را بدرود گفت.
بعد از مرگ عمر پسرش عبیدالله سه نفر را به شهادت رساند یکی از آنها هرمزان بود که در قتل عمر با پیروز همدست بود دیگری حنیف که عبیدالله به او مزمون بود و دیگری هم مروارید دختر پیروز.
بدین ترتیب ایرانیان کینه ی ضربتی را که از دست عمر در قادسیه،جولاء و نهاوند دیده بودند در مدینه از او بازستاندند ونیز در هرشهری که مورد غارت و دستبرد عربان میگشت،ناراضیان تا آنجا که ممکن بود،در می ایستادند و تا وقتی که به کلی از دفاع و مقاومت نومید نشده بودند در برابر فاتحان که به رغم سادگی سپاهیانه رفتاری تند و خشن داشتند سر به تسلیم فرود نمی آوردند.

@Abii
این یارو مشیری خالی بنده یه فرد ضد اسلام و عقده ای هست تمام حرفاش دروغه از اون چیزی نذار.
.ولی درسته شیعه دهن عربارو سرویس کرده
ابی نمیفهمه که اگه همین حزباللهی ها وشیعه ها نبودن به خاطر نفوذ فکری عربا رو ما, ما هم مثل پاکستانی ها نوکر عربا بودیم. حیف که نمیفهمه
Hmmm, i have no idea about what you are talking. Can you quote my post in which i have insulted Iran ?
You said Azerbaijan is not Iran and other bullcraps.....

Azarbaijan - IRAN ...

Last edited:

به نام پرودگار جان و خرد
درود

@Abii
Kholase harfet ineke bekhatere inke darim michapoonim to koone ye mosht Arab (bishtaresham bekhatere khereftie khode arabast ta bahooshie ma), bayad bikhiale badbakhti va felakate Iran beshim?

Harfet ine dige na?

Mardome Iran va khvare miane kheily aghab moondetar az in chizan ke beshe omid dasht be inke beshan Kore Jonobi ya Japane ayande. Vali hadeaghal mishe talash kard ke. Mishe rishasho zad ke hadeaghal 80 sale dige Iranam be ye keshvare taraz avale donya tabdil she. Age enghade Iran badbakht nabood, alan deleto khosh nakarde boodi be zaye kardane ye mosht Arab to soorie va Aragh.

Always aim for the moon so you can at least land in the stars. Man bishtare omram to Vancouver boodam. Mibinam chejoori ba ye nezam va farhange dorost, ma Iroonia be har hadafi mitoonim beresim. Iranam 12 sal boodam, didam ke behtarinamoon sar az zendan va felakat dar ovordan ya az keshvar farari shodan. Baghie mardomam mese ye mosht plankton faghad zendan. Irani hamoon Iranie. Bezaresh to ye mohit mesle Canada, mishe behtarini ke mitoone. Bezaresh to Iran, az ye plankton zendegish pointless-tare.

By mistake. What does it matter anyway? Do you want me to thank your "highly interesting" posts? I can do that if that means no trolling from your part.

I am almost only active during the evening and at night. While I am active, I do tend to engage in a lot of discussions. So while others use hours to write 5 posts, I can occasionally write 30 posts in the span of 2 hours. Other than that I am updating quite a few threads that I once created once every two weeks or so. That does not mean that I am here 24/7. I probably spend less time here than most, including yourself.

You should not really worry about me as I have experienced more adventures in my life than many people have in their entire lifespans despite my young age. I have probably lived and studied in more countries than you have visited.

I have a student position at one of the world's leading pharmaceutical companies. What about you? Other than obviously "spying" on my online active on some Pakistani forum and obsessing about the 450 million Arabs 24/7? But don't worry my time in the upcoming months won't allow me to be here too much so you will have a Swedish buffet in front of you. No need to worry bro!

Anyway since I am here, how are you doing @ResurgentIran ? Any news since the last time we talked?

@Full Moon

In France and Denmark the Turkish community (the Kurds are included here) are not much different than the average Pakistani, Afghan, Algerian, Moroccan, Tunisian, Iraqi, Palestinian, Syrian, Lebanese, Egyptian, Yemeni etc. communities when it comes to religion. At least this is my personal experience but on the other hand many of the Muslims in Europe tend to be more religious than the natives of the ME. Or at least they often pretend to be that in public.

What is common among all the Muslim groups is that there is a much greater tendency to accept alcohol intake than pork consumption. This too, as you might know, is no different in the Arab world and the Muslim world as a whole.
At times this is quite hilarious as you can have drunk Muslim guys/girls (some even under the influence of narcotics) returning home from a night out and stopping by at the local kebab/shawarma/falafel/pizza shop, but God forbid that their food will contain pork.:rofl: I have seen this from close hand numerous times and it's quite a sight. Somehow few ever question the hypocrisy.

Hello my friend, long time no see. Im good, just a lot of work right now. :(
This is my final semester so very preoccupied at the moment. On top of studies I take a lot of work shifts in the hospital. Im almost burned out :/
But thats life I guess.

How are you? :) Hope you are ok.

Hello my friend, long time no see. Im good, just a lot of work right now. :(
This is my final semester so very preoccupied at the moment. On top of studies I take a lot of work shifts in the hospital. Im almost burned out :/
But thats life I guess.

How are you? :) Hope you are ok.

Hang on there. Yes, you disappeared from the radar for a while. I thought that you left this madhouse that we others cannot escape easily from fro good, lol. Yes, we talked about that. Well, being busy is good, it means that you are evolving and doing what you are supposed to do.

Really? So you graduate this January or early February? That's great man. I would have liked to talk more but I simply have to run again. Tag me if there will be some news. Take care.

Well I am fine, thanks for asking.

bayad bikhiale badbakhti va felakate Iran beshim?
ahan alan dige moghe residan be vaze mamlekate,chera? chon be bazdarandegi kamel residim (nuclear+icbm) daghighan mesle chine dahe 70 dige in hamsayehaye tokhmie atrafemun nemitunan tahdid bashan. ma ham majbur nistim dige az khodeshun mosalmun tar bashim
هاشمی در گفت‌وگویی پیرامون گذشته و حال برنامه هسته‌ای ایران گفت: «ما اجازه‌ی رفتن به طرف سلاح هسته‌ای را نداریم، ولی اگر شرایطی ضروری پیش بیاید یا دشمنی پیدا کنیم که بخواهد از این سلاح استفاده کند، قدرت ما محفوظ است
رفسنجانی: قدرت ایران برای ساخت سلاح هسته‌ای محفوظ است | سیاست | DW.COM | 27.10.2015

این یارو مشیری خالی بنده یه فرد ضد اسلام و عقده ای هست تمام حرفاش دروغه از اون چیزی نذار.
.ولی درسته شیعه دهن عربارو سرویس کرده
ابی نمیفهمه که اگه همین حزباللهی ها وشیعه ها نبودن به خاطر نفوذ فکری عربا رو ما, ما هم مثل پاکستانی ها نوکر عربا بودیم. حیف که نمیفهمه

You said Azerbaijan is not Iran and other bullcraps.....

Azarbaijan - IRAN ...
Azerbaijan is a country, if you have problem that... İt's not my problem

Azerbaijan is a country, if you have problem that... İt's not my problem
Well, i don't wanna discuss this for the hundred time. I don't care what you call Azeris or their lands. Azeris sees themselves as Turks, they speak Turkish and they are from Oghuz Branch of the Turkic family tree just like us.
You have written some bla bla bla here based on your pan turkism wet dreams.

Azarbaijan - IRAN ...

Azaris settled in North and Middle of Iran several centuries before u turks migrated from Middle of Asia and Mongolistan to Anatoli.

Remember the last time that u turks dared to think about Iran what the hell Safavid empire did to you. Remember that and keep your mouth closed more than enough.

Achaemeneid Empire:

achaemenid_empire_engorged_by_daeres-d5sxia8.png

Parthain Empire:

parthian_empire_map.gif

Sasanian Empire:

Sasanian_Empire_cca._620_A.D.png

Tahirid & Saffarid Empire:

Tahirid_Dynasty_821_-_873_%28AD%29.png

Seljuq Empire:

1280px-Seljuk_Empire_locator_map.svg.png

buyuk%20selcuklu%20Devleti_jpg.jpg

Safavid Empire:

Safavid_Empire_1501_1722_CE.png

Afsharid Empire:

Afsharid_Dynasty_1736_-_1802_AD.png

Last edited:
شاید با خودت بگی اصلا لازم نبود ایران این همه هزینه برای برنامه اتمی بکنه بهتر بود خرج مردم ایران میشد ولی میدونی که یکی از دلایل انقلاب ایران برنامه بلند پروازانه هسته ای شاه بود ؟.مصاحبه های اکبر اعتماد و گوش کن رییس انرژی اتمی در زمان شاه که تو همین جمهوری اسلامی دعوتش کردن وازش تقدیر کردن به خاطر شروع کردن برنامه اتمی. چرا چون غربی ها دیدن این شاه 4تا اف 14 خریده رژه ارتش 2500 ساله برگزار می کنه برنامه اتمی هم داره می خواد امپراطوری پارس و احیا کنه یه شبه زدنش زمین جالبه تا دیروز متحدشون بود از این به بعد تو تمام اخبار سی ان ان و بی بی سی شده بود دیکتاتور؟ نمی دونم مصاحبه آخرش و دیدی یا نه که می گه این انقلاب بازیگرای پشت پرده داشت دقیقا همین بلند پروازی ها و کارهای جاه طلبانه رو اردوغان گوسفند داره می کنه(احیا عثمانی) که کردها رو انداختن به جونش. در ضمن اینا برنامه تجزیه (بالکانیزه کردن منطقه رو داشتن نگو که اینا نظریه توطئه است که من قبول ندارم خود شما بهتر از من برنارد لوییس و کیسینجر و .... میشناسی اصل اول سیاست تفرقه بنداز و حکومت کن
url.jpg

مطلب آخر هم ایران قدرت بالفعل اتمی بود که در مذاکرات هسته ای این قدرت و سر منطقه دیل کرد و تبدیل شد به قدرت بالقوه اتمی
وجالبتر این که این نقشه در حین مذاکرات اتمی یکدفعه میاد بیرون
0929-syria.jpg

http://www.nytimes.com/interactive/...iew/how-5-countries-could-become-14.html?_r=0
و بعد مذاکرات یه دفعه به طور کاملا اتفاقی-----> ساکرسم----- ترکا با کردا درگیر میشن و عربستانیها با یمنی ها

اینم نقشه همین دیروز سوریه که به طور کاملا اتفاقی شبیه نقشه بالایی است ببخشید اگه طولانی بود
Syrian,_Iraqi,_and_Lebanese_insurgencies.png

@Abii

Azarbaijan - IRAN ...

Azaris settled in North and Middle of Iran several centuries before u turks migrated from Middle of Asia and Mongolistan to Anatoli.

Remember the last time that u turks dared to think about Iran what the hell Safavid empire did to you. Remember that and keep your mouth closed more than enough.

Achaemeneid Empire:

Parthain Empire:

parthian_empire_map.gif

Sasanian Empire:

Seljuq Empire:

Safavid Empire:

Afsharid Empire:

I said, i'm not gonna discuss. I don't care your opinions about my people.

Azarbaijan - IRAN ...

Achaemeneid Empire:

Parthain Empire:

parthian_empire_map.gif

Sasanian Empire:

Seljuq Empire:

Safavid Empire:

Afsharid Empire:

- Turkic tribes have conquered Iran numerous times, dont know why you keep thinking yourself to be above us.
- The Ottoman's beat the Safavid's on numerous occasions, and vice versa.
- The Seljuk Empire was Oghuz Turkic, not Persian.
- The Afsharid Empire was Turkic aswel.
- The Tahirid dynasty was a subject of the abbasid caliphate, they werent autonomous or independent. They were also Arabic.

It was a common practice in histroy, especcially for Turkic tribes that conquered Persia to be assimiliated into Persian culture and society, and also the other way around. Those empires are nontheless concquered by Turkic/Persian tribes, but are simply known as Turko-Persian empires. Prime examples being the Safavid and Seljuk Empires. Turks and Persian have much more common then people think.

This concept is known as "Conquest, consolidation, expansion, degeneration and conquest again"

Its especcialy perfect for discribing nomadic warrior tribes, such as Turkic and Mongolian.

Last edited:
- The Seljuk Empire was Oghuz Turkic, not Persian.
- The Afsharid Empire was Turkic aswel.
- The Tahirid dynasty was a subject of the abbasid
Safarid, Tahirid, Samanid were Persians. Seljuk, Safavid and Afsharid were Turkic but Iranian.

.

Last edited:
Safarid, Tahirid, Samanid were Persians. Seljuk, Safavid and Afsharid were Turkic but Iranian.

History is never white or black, its grey. What you and many other usually perceive as Persian or Turkic empires are in reality just multicultural and multiethnic empires dominated by a specific ethnic noblemen. Thus we usually perceive/label empires to be based on the ones ruling them, but sometimes its just to much of a hassle and we just say Turko-Persian empires.

- Seljuk Empire -> An empire ruled by Turkic nobelty, society being a mix of Persian, Turkic, Arabic, Armenian, Caucasian people.
- The Babur Empire -> Widely considered a Turkic empire but the society and people were obviously more Indians.

The Seljuk Empire is as Persian as the Scythian Empire was Turkic.

There are few Empires that can truelly be considered Turkic or Persian. We however take pride in them nontheless. So sit down boy, an Persian person is just as proud of their history as a Turkic one.

Last edited:

Back
Top Bottom