What's new

Turkish Discussion Thread

Status
Not open for further replies.
______________________________________-

bu ikisi de ergen ergen "benimkisi seninkinden daha uzun" oynuyorlar. Patlamaya gelince, benim kanaatim dhkp-c, ve büyük ihtimal istiparat da bunu biliyordu. Esadın bunu yapmaya götü yemez.

Why would DHKP-C target anything in Hatay?

Baykuş;4272253 said:
Why would DHKP-C target anything in Hatay?

görüşmeler ve geri çekilme varken, pkk'yi listeden sil bi kere. Geçen bi havan düştü diye esad askerlerini sınırdan 30 kilometre geri çekti. Muhalifler de ne zaman bi şey çıkartsalar her zaman mülteci kampında yaparlar. Ve ya sadece bir bomba kullanırlar. Ama farkettiysen Baykuş; Iki ayrı bomba. Ilçenin iki ayrı yerinde patladı. Ve dikkat edersen bu ilçe gerek Yabancı gerek MİT, tamamen ajanlarla dolu bir ilçe şu an. Yani bence mit bunu biliyordu. Ve patlama tam da İsrail ve ABD ile yakinlasmalar arttığında, Brüksel'deki NATO toplantısından sonra. erdoganin ABD ziyaretinden önce meydana geldi. Ki dhkp-c, abd elçiliğini bombalanmasına neden olarak batıyla yakınlaşmamızi mazaret gösterdi. Yani sorumlu marksist komünist terör örgütü DHKP-C. Amaç burda çözüm sürecini proveke etmek değil. Amaç Türkiye'nin ABD, NATO ve İsrail ile yakınlaşmasını protesto etmek. :)

görüşmeler ve geri çekilme varken, pkk'yi listeden sil bi kere. Geçen bi havan düştü diye esad askerlerini sınırdan 30 kilometre geri çekti. Muhalifler de ne zaman bi şey çıkartsalar her zaman mülteci kampında yaparlar. Ve ya sadece bir bomba kullanırlar. Ama farkettiysen Baykuş; Iki ayrı bomba. Ilçenin iki ayrı yerinde patladı. Ve dikkat edersen bu ilçe gerek Yabancı gerek MİT, tamamen ajanlarla dolu bir ilçe şu an. Yani bence mit bunu biliyordu. Ve patlama tam da İsrail ve ABD ile yakinlasmalar arttığında, Brüksel'deki NATO toplantısından sonra. erdoganin ABD ziyaretinden önce meydana geldi. Ki dhkp-c, abd elçiliğini bombalanmasına neden olarak batıyla yakınlaşmamızi mazaret gösterdi. Yani sorumlu marksist komünist terör örgütü DHKP-C. Amaç burda çözüm sürecini proveke etmek değil. Amaç Türkiye'nin ABD, NATO ve İsrail ile yakınlaşmasını protesto etmek. :)

Mantikli bir spekalusyon, ama benim icin biraz fazla agir geldi :P
Lets wait and see until more details gets revealed after some investigation has been done. Hopefully we can keep down our warmongering until then... This might as well be a provocation to make us go into a war, no?

Baykuş;4272413 said:
Mantikli bir spekalusyon, ama benim icin biraz fazla agir geldi :P
Lets wait and see until more details gets revealed after some investigation has been done. Hopefully we can keep down our warmongering until then... This might as well be a provocation to make us go into a war, no?

ahahah. Yeah you're right actually :).

Biz önce abd'nin girmesini istiyoruz. Abd de önce bizim girmemizi istiyo. Tabii bütün bu olaylara kronolojik olarak bakıldığında Hepsi aslında bizi suriye'ye sokmak için bir provakasyon. Bana sorarsan madem yarım milyon mülteci aldık ve eninde sonunda suriye'ye gireceksek (ve de öyle olacak gibi). Abd'nin irak'a yaptığını ben de suriye'ye yapardım. Çünkü baya büyük bi ekonomik kayıp yaşadık bunların yüzünden (bkz: Türkiye'nin 2011'e oranla 2012 deki büyüme hızı. Yüzde 10'lardan yüzde 3'e felan düştü herhalde) :)

ahahah. Yeah you're right actually :).

Biz önce abd'nin girmesini istiyoruz. Abd de önce bizim girmemizi istiyo. Tabii bütün bu olaylara kronolojik olarak bakıldığında Hepsi aslında bizi suriye'ye sokmak için bir provakasyon. Bana sorarsan madem yarım milyon mülteci aldık ve eninde sonunda suriye'ye gireceksek (ve de öyle olacak gibi). Abd'nin irak'a yaptığını ben de suriye'ye yapardım. Çünkü baya büyük bi ekonomik kayıp yaşadık bunların yüzünden (bkz: Türkiye'nin 2011'e oranla 2012 deki büyüme hızı. Yüzde 10'lardan yüzde 3'e felan düştü herhalde) :)

Ama Suriye'ye girmek bir cocuk oyunu da degil. O yönden ABD'ye kendimizi benzetmek olmaz, gercergi öyle ki iki ülke arasinda genis bir fark var.

Our politicians should focus on retaining a defensive yet decisive stance in the region, we shouldn't take anyone's side as long as we don't have to. Especially regarding Syria, because lets be honest to ourselves; will a FSA/PYD ruled Syria or a Syria under the rule of Assad the Butcher be a better neighbor to us? Our politicians tried to pretend to be heroes by "taking the side of the weak", IMO, which wasn't as easy as they thought. Some might say that Syria under the rule of Assad has a role as Iran's proxy - so be it. Do we got a reason to be afraid of Iran? No. Let Israel and USA take care of it themselves, because they are the one who are worried about it. We should retain good relations with everyone as long as they behave as a good neighbor, and if you ask me I would say that Assad's Syria was a nice and quiet neighbor until we interfered in their party. Cold blooded to stay by and watch? Perhaps. But that's how ME is, brothers killing their own brothers aren't too unusual here. As long as they keep the mess to themselves.

Saldırıyı El-Kaide'ye bağlı Nusra Cephesi yaptı.

Ortadoğu'ya hoşgeldin Türkiye. Boktan kaçarken başımıza gübre çuvalı düştü.

Bizi bu hale getirenler ihya edilmemeli.

Kaynak varmi kanka?

el kaide diye bir orgut yok ortada be arkadas. Tum dunyadan topanmis cihadcilar var suriyede. bunlarin simdik Turkiyeye neden saldirsin?

duzgun bir sebeb goster yahuuuu...

esed suan bitmistir, aslinda suriye dusmustur. ortaligi karistirmak icin bizi bombaladi.

El Kaide yaptı diyenler Suriye rejim yanlıları.Şu durumda hükümetin bile dediğine inanılmaz.Saçma sapan pislikler dönüyor bölgede.

Hatay Reyhanli, Arapların yaşadığı ilçe. Not düştüm sadece. Yorum yok.

Status
Not open for further replies.

Back
Top Bottom